Znajdź swojego Eksperta Efektywności Energetycznej

Platforma EEE to nowe narzędzi Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a jej celem jest ułatwienie nawiązania kontaktu między osobami planującymi wymianę „kopciucha” w swoim domu lub częściową bądź kompleksową termomodernizację budynku, a ekspertami w dziedzinie efektywności energetycznej budynku. Eksperci mogą pomóc w podjęciu racjonalnej decyzji opartej na technicznych i ekonomicznych przesłankach.

Zachęcamy do zapoznania się z nową platformą, która może ułatwić Państwu podjęcie decyzji o wymianie nieefektywnego źródła ciepła i zmniejszeniu tym samym rachunków.

Poniżej link do platformy:

https://www.peee.gov.pl/pl#block-aboutplatform

Chcesz sprawdzić, jak możesz zmodernizować swój dom aby poprawić jego efektywność energetyczną i mniej płacić za ogrzewanie? Jakie wsparcie finansowe możesz uzyskać na takie przedsięwzięcie? Zapytaj Eksperta na Platformie www.peee.gov.pl

Eksperci zarejestrowani na Platformie doradzą Ci jakie działania należy podjąć by ocieplić dom, wymienić „kopciucha” i skorzystać z dofinansowania Programu „Czyste Powietrze”.

Wystarczy wejść na stronę www.peee.gov.pl i skontaktować się z wybranym ekspertem, który może udzielić konsultacji bądź wykonać audyt energetyczny budynku.

Na wykonanie audytu może uzyskać dofinansowanie z Programu „Czyste Powietrze” w wysokości do 1000 złotych.

Audyt zawiera wytyczne wykonania termomodernizacji budynku, czyli takich ulepszeń, które umożliwią jego użytkowanie przy mniejszym zużyciu energii i tym samym przy mniejszych kosztach eksploatacyjnych głównie do celów ogrzewania, wentylacji i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dzięki wymianie źródła ciepła na bardziej efektywne, lepszej izolacji ścian, okien, drzwi i poddasza, co roku zapłacisz mniej za energię.