Wernisaż wystawy fotografii Jacka Kardasiewicza “My.Teatr”

Wystawa fotografii Jacka Kardasiewicza pt. „MY. TEATR”

Wystawa obejmuje zdjęcia z dwóch spektakli teatralnych przygotowanych

i wyreżyserowanych przez Łukasza Dudę we współpracy ze Stowarzyszeniem Rodzin

i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa w Jeleniej Górze.

Oba spektakle: „[Sonnets]… Shakespeare” oraz „François Villon. Wielki Testament” zostały wystawione w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Wszystkie zdjęcia prezentowane na wystawie zostały wykonane podczas przedstawień premierowych tych spektakli.

Godnym zauważenia jest to, że spektakle pozwoliły zespołowi zaistnieć nie tylko w Jeleniogórskim Centrum Kultury, ale także w Deutsch-SorbischesVolkstheaterBautzen oraz w Gerhart Hauptmann-Theater Görlitz-Zittau w ramach współpracy polsko-niemieckiej.

Jacek Kardasiewicz dr inż.

Absolwent Politechniki Warszawskiej, na której doktoryzował się w 1988 roku.

Przez ponad 30 lat prowadził własną firmę produkującą oprogramowanie dla komputerów, sterowniki dla obrabiarek oraz systemy automatyki przemysłowej. Był autorem i współautorem programów wspomagających projektowanie (CAD-CAM), w tym nagradzanych na międzynarodowych targach systemów SPTech i ArchiDraw, a także innowacyjnego rozproszonego mikroprocesorowego systemu sterowania IBPL.

Jego pasją pozazawodową jest fotografia, którą zajmuje się od młodzieńczych lat. Był autorem i współautorem wielu publikacji i wystaw indywidualnych. Uczestniczył w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Od 2018 r. mieszka w Jeleniej Górze.