Uroczyste podniesienie flagi na maszt

W czwartek 10 listopada 2022 przed budynkiem Urzędu Gminy Stara Kamienica odbyło się uroczyste podniesienie flagi państwowej na nowo posadowiony maszt.

Patriotyczna inicjatywa, zrealizowana została pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Punktualnie o godzinie 14:00 przybyłych na uroczystość uczniów z Zespołu Szkół w Starej Kamienicy przywitał Mariusz Marek Wójt Gminy Stara Kamienica.

Podniesienia flagi państwowej dokonał poczet flagowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Kamienicy. Uroczystość odbyła się przy dźwiękach hymnu państwowego w obecności pracowników Urzędu Gminy, przedstawicieli OSP, pracowników instytucji publicznych oraz społeczności lokalnej.

Projekt „Pod biało-czerwoną” realizowany jest w całej Polsce pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. W ramach inicjatywy Rząd Rzeczypospolitej Polskiej funduje maszty i flagi dla tych gmin, których mieszkańcy dołączyli do projektu i oddali wymaganą liczbę głosów na swoją gminę.

„Pod biało-czerwoną” ma jednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. W projekt zaangażowali się zarówno zwykli obywatele, jak i liderzy, którzy zgłosili się do promowania akcji w swoich lokalnych społecznościach. Inicjatywa nie tylko upamiętnia poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęca do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Dzięki temu budujemy wspólnotę i wzmacniamy ideę zaangażowanego społeczeństwa obywatelskiego. Chcemy, żeby biało-czerwona dumnie powiewała w sercach naszych małych ojczyzn.