Koncert zespołu NIEPOUKŁADANI

Zapraszam na koncert zespołu “Niepoukładani” pt.”Cieszy mnie Świat”. Przybywajcie tłumnie do Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie, bo jest to ostatni koncert przed przerwą wakacyjną.

Niepoukładani jest to kolejna po Melodyi wersja zespołu Bądź Ciszą założonego w 2013 roku, który był aktywny w kręgu poezji śpiewanej po zdobyciu I miejsca na 47 Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej w 2014 roku, co trochę przypisało jego muzykę do nurtu poetyckiej piosenki autorskiej. Obecnie nadal wykonują własne utwory do własnych tekstów oraz do wierszy Małgorzaty Kowzan, jeleniogórskiej poetki.
Ich celem jest stworzenie brzmienia innego niż u większości wykonawców ze sceny poezji śpiewanej, wzorujących się na twórczości dwóch kultowych grup jakimi były i są Stare Dobre Małżeństwo oraz Wolna Grupa Bukowina.
Dlatego trudno jest określić gatunek muzyczny, będący raczej wypadkową indywidualności wielopokoleniowego składu zespołu. Są niepoukładani w globalnym systemie kategoryzowania muzyki i stylu życia.
Refleksyjne teksty piosenek poruszają często trudne tematy samoświadomości człowieka i zwracają uwagę na obszary życia dostrzegane jedynie w stanie spokoju, wyciszenia, autoanalizy a nawet medytacji.
W zespole grają z Siedlęcina:
Magda- wokal, gitara elektroakustyczna;
Grzesiek- gitara elektroakustyczna i elektryczna;
Bartek- perkusja, cajon;
Witek z Zachełmia- gitara basowa.