Koncert zespołu RODZANICE

Koncert w ramach 30 Międzynarodowych Spotkań z Muzyką Dawną.

Artystyczna Galeria Izerska zaprasza na koncerty w ramach 30 Międzynarodowego Spotkania z Muzyką Dawną. Wstęp wolny. Proszę o udostępnianie postu.

Informacje o zespołach:

Zespół Muzyki Dawnej „Rodzanice” działa od września 2022 roku. Tworzą go trzy osoby: Asia, Kasia i Asia, które po latach połączyła znów miłość do muzyki dawnej i tęsknota za wspólnym graniem. Zespół wykonuje muzykę średniowiecza oraz z przyjemnością rozszerzył swój repertuar o utwory muzyki słowiańskiej. Nie przypadkiem zespół ma nazwę „Rodzanice”. W religii Słowian to trzy niewidzialne bóstwa wyznaczające los każdemu przychodzącemu na świat człowiekowi. Zespół przędzie swoją muzykę, dzieląc się nią podczas koncertów w kraju i za granicą, uświetniając także różne uroczystości, festyny i wydarzenia kulturalne.

Skład zespołu: Joanna Dziedziak – fidel, giterna, cymbały, harfa, lira korbowa, flety, Katarzyna Justyńska – flety, cymbały, bęben, cornamuse, fidel kolanowa, Joanna Nowak – lira korbowa, harfa, cymbały, flety, cornamuse, bęben

Zespół Fistulatores Novienses działa od 2016 roku przy Centrum Kultury Zamek w Nowem.

Czterokrotnie brał udział w Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej Schola Cantorum w Kaliszu, zdobywając nastepujące nagrody:

2018- wyróżnienie za udany debiut oraz nagrodę indywidualną dla Kacpra Wojtyły

2021 – Srebrna Harfę Eola , nagrodę Starosty Powiatu Kaliskiego oraz nagrody indywidualne dla Kacpra Wojtyły – stypendium muzyczne i wyróznienie za „wyróżniającą grę na flecie”

2022- Srebrna Harfa Eola oraz wyróżnienie dla Kacpra Wojtyły za wybitną i dojrzałą interpretację .

Zespół dwukrotnie uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Kultury Dawnej „Wspólnie Dziedzictwo Kultury” w Malborku . W roku 2021 otrzymał wyróżnienie a w 2023 zajął I miejsce oraz nagrodę dla Kacpra Wojtyły „osobowość Festiwalu”.

Fleciści uczestniczyli w kursach muzyki dawnej prowadzonych przez Daniela Bruggena , Katarzynę Czubek i Olgę Szęszoł.

SKŁAD ZESPOŁU:

Urszula Rocławska- flety proste

Kacer Wojtyła- flety proste

Kalina Kinecka- flety proste