Kontener na odpady wielkogabarytowe – ważny komunikat!

W imieniu Gminnego Systemu Wodociągów i Kanalizacji KAMIENICA Sp. z o.o. prosimy o nie podrzucanie odpadów do kontenerów umieszczonych obok Spółki.

Przypominamy, że odpady wielkogabarytowe nie mogą być wyrzucane poza wyznaczonymi dniami i godzinami: tj. wtorek, środa, piątek w godzinach od 8.00-14.00. W szczególnych przypadkach za zgodą i wiedzą pracowników Spółki, istnieje możliwość pozostawienia ich w innych godzinach. Obecnie kontenery traktowane są przez Państwa jako ogólnodostępne wysypisko i bardzo często do kontenera trafiają odpady, które nie powinny tam się znaleźć tj. odpady zmieszane, gruz budowlany, ubrania, obuwie, części samochodowe, okna drzwi, armatura sanitarna. Wszystkie takie przypadki są i będą zgłaszane organom ścigania . Podobnie będą traktowane przypadki pozostawienia wszelkiego rodzaju odpadów obok kontenerów. Proszę pamiętać, że miejsce ustawienia kontenerów jest monitorowane 24h na dobę.

Do kontenera można wyrzucać: meble, materace, dywany, wykładziny, zabawki dużych rozmiarów, kompletny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble ogrodowe, doniczki PCV, wiadra, plastikowe elementy zabawek, opony samochodowe (tylko samochodów osobowych) komplet na sezon na jedno gospodarstwo domowe.

NIE WYRZUCAMY : kartonów, książek, gazet materiałów budowlanych takich jak: umywalki, sedesy, wełna mineralna, styropian, elementy stolarki, gruz itd części samochodowych luster, szyb samochodowych, szyb okiennych, odpadów zmieszanych, które podlegają segregacji ubrań i obuwia.

Jeżeli planujecie Państwo przyjazd z gabarytami do Punktu, to bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny 75 75 14 516 w celu uniknięcia sytuacji, w której Przyjedziecie Państwo do Punktu, a kontener będzie pełny. W takiej sytuacji nie ma możliwości pozostawienia odpadów obok kontenera!!!